Kargo Süreçleri

Kargo ve teslimat süreçleri ile ilgili tüm sorularınızın cevapları burada.

Ürünleriniz kargoya verildikten sonra hem sitemiz üzerinden hem de takip numarası ile anlaşmalı olduğumuz kargo firması Mng Kargo üzerinden kargonuzun nerede olduğunu takip edebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden kargolarınızı takip edebilmek için siparişlerim ekranına gelmeniz ve ilgili siparişinizin detaylarına bakmanız yeterli olacaktır. Detaylar sayfasında kargonuzun hangi aşamada olduğunu görüntülemek için kargo takip butonuna tıkladığınızda paketinizin son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Not: Kargo takip butonunun görünmesi için ürünlerinizin kargoya verilmiş olması gerekmektedir.

Sitemiz üzerinden kargolarınızı takip edebilmek için siparişlerim ekranına gelmeniz ve ilgili siparişinizin detaylarına bakmanız yeterli olacaktır. Detaylar sayfasında kargo takip numaranızı görebilir ve kargo takip butonuna tıkladığınızda ise paketinizin son durumunu görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca telefon numaranıza gelen SMS’ler ve mail adresinize gelen mailler ile kargonuzun son durumu hakkında güncel bilgileri alabilirsiniz

Kargonuzu kontrol etmeden teslim tutanağını imzalamayın lütfen.

 Teslim tutanağı imzalanmış, hasar tespit formu olmayan taşıma esnasında hasar /kayıp olmuş siparişleriniz için size yardımcı olmakta zorlanıyoruz.

Kargo Süreci Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

  • Size ulaşan kargo paketinin ıslak, patlak, hasarlı olduğunu fark etmeniz halinde, içerisindeki ürünlerin kullanıma engel ya da eksik olma ihtimaline karşı kontrol etmelisiniz.
  • Ürünleriniz kargoya verildikten sonra yaşanabilecek problemlerde en hızlı çözüm; kargo firması ile görüşmek olacaktır. Kargo firmasından yeterli bilgiyi alamadığınız durumlarda çözümü hızlandırmak için desteğe hazır olduğumuzu  hatırlatmak isteriz.
  • Kargo firması, siparişte belirtmiş olduğunuz adreste sizi bulamazsa ürünleriniz bölgenize en yakın kargo şubesine geri götürülür. 3 gün içerisinde ürünlerinizi şubeden teslim almamanız halinde ise ürünler firmamıza geri iade edilir.
  • Kargonuzu teslim alırken hasar veya eksik ürün olup olmadığını kontrol etmeli ve teslimat kaynaklı bir hasar meydana gelmişse hasar tutanağı tutturmalısınız.
  • Araçla teslimat yapılmayan şehirden uzak bölgeler ve askeri üs – askeri lojman gibi güvenlik nedeniyle giriş yapılamayan bölgelere teslimat yapılamamaktadır. Adresiniz için bu durumlar söz konusu ise ürünlerinizi farklı bir adrese isteyebilir veya en yakın şubeden teslim alabilirsiniz. Aksi takdirde yaşanabilecek gecikme ve aksaklıklarda sorumluluk size ait olacaktır.

Uyarı : Siparişinizi özel bir günde kullanacaksanız sipariş verdikten sonra tarafınıza gönderdiğimiz mail-msj  bilgilendirmelerini sıkı takip ederek  ve “siparişlerim ” aşamasından siparişin son durumunu  kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Her ürün sayfasında görünen, üretim sürecine göre değişiklik gösteren kargo tarihleri, siparişinizin tahmini olarak kargoya verileceği tarihtir. Kesin kargo tarihi ise  siparişi oluşturduğunuz  saat – tasarımın baskıya hazır olması gibi detaylara göre değişiklik gösterecektir.

Örneğin: Baskılı bir siparişte,  yüklediğiniz dosyanın baskıya uygun olmadığı tespit edilirse, tasarımda revize yapmanız önerilecektir. Revize işlemi baskı onayını, baskı onayı da tahmini kargo tarihini etkileyecektir.

Ürün Sayfalarında Yer Alan ve Değişiklik Gösteren Tarih Seçenekleri ; Dönem dönem müşterilerimize fiyat ve zaman avantajlı tarihler sunmaya çalışıyoruz. Ürün sayfasında gördüğünüz bilgi günceldir.